Dlaczego Adopcje są takie ważne ?
Nasze stowarzyszenie nie otrzymuje dofinansowań ani dotacji, finansujemy swoje działania i utrzymanie swoich podopiecznych wyłącznie z darowizn osób prywatnych i instytucji oraz odpisów 1 procenta podatku. Nasze możliwości w zakresie stałej opieki nad wybranymi końmi są więc ograniczone, zaś poziom opieki jaki chcemy im zapewnić, jest najwyższy. Konie przebywające pod opieką Stowarzyszenia Hipodrom otrzymują dowolne ilości najlepszej zróżnicowanej paszy, witaminy oraz najlepsze dostępne leki wspomagające życie koni cierpiących na astmę i rozedmę, leki wspomagające stawy i zioła lecznicze. Opiekę nad naszymi końmi sprawują wyjątkowi ludzie, którym serdecznie dziękujemy za ich serce i zaangażowanie.
Adopcja to jeden z sposobów pomocy podopiecznym Stowarzyszenia Hipodrom, który polega na pomocy w częściowym lub całościowym pokrywaniu kosztów pobytu konia w Stowarzyszeniu. Oferta ta jest skierowana zarówno do osób prywatnych jak i firm lub szkół.
Dla firm adopcja stanowi możliwość poprawienia wizerunku, dodatkowej reklamy – nie ma żadnych przeciwwskazań do publikacji informacji o dokonanych adopcjach.
Dla szkół adopcja stanowi możliwość dodatkowego zintegrowania klasy poprzez opiekę nad koniem, ciekawą alternatywę dla wycieczek szkolnych, podstawę zaszczepienia w młodzieży współczucia i pozytywnych zachowań w stosunku do zwierząt.
Dla osób prywatnych adopcja stanowi sposób na udzielanie pomocy zwierzętom w przypadku gdy osobiście nie są w stanie tego uczynić. Odwiedziny u adoptowanego podopiecznego dają możliwość odreagowania stresu związanego z dzisiejszą jakością życia. W przypadku bardziej kosztownego w wyżywieniu zwierzęcia, jakim jest koń, Fundacja umożliwia częściowe partycypowanie w jego utrzymaniu. Możliwe jest także zebranie się grupy osób, która weźmie pod swoją opiekę jednego z koni. Jest to wspaniały sposób na zacieśnienie przyjacielskich więzi poprzez dzielenie radości z udzielanej pomocy i organizowanie wspólnych odwiedzin u podopiecznego.
Fundacja ze swojej strony obiecuje pamiętać o wszystkich wirtualnych opiekunach przysyłając im zdjęcia i publikując informacje o aktualnym stanie adoptowanego.
Zasady adopcji :
1. Pierwszym krokiem jest wybranie podopiecznego. Można to uczynić osobiście przyjeżdżając do schroniska bądź wybrać zwierzę z działu Do adopcji.
2. Drugim krokiem jest zgłoszenie chęci adoptowania zwierzęcia poprzez wysłanie wiadomości email do fundacji z deklaracją adopcji zawierającą imię podopiecznego, dane osoby adoptującej i potwierdzenie przekazywanej kwoty.
3. Wysokość kosztów adopcji zależy od gatunku zwierzęcia:
a. Koń – koszt całościowy to wpłata 300 zł miesięcznie, częściowe utrzymanie konia zaczyna się od 20 zł, w takim przypadku wiele osób może składać się na adopcję jednego konia
b. Inne zwierzę - koszt ustalany indywidualnie
4. Po uzyskaniu zgody strony adoptującej na stronie fundacji w dziale „adoptowane” zostaje umieszczona informacja na temat strony adoptującej, link, logo, krótki opis instytucji, szkoły, lub w przypadku osoby fizycznej jej imię i nazwisko wraz z miejscem zamieszkania. Dodatkowo w tym samym dziale w przypadku odwiedzin, akcji specjalnych organizowanych przez stronę adoptującą, po uprzednim wyrażeniu zgody, zostanie umieszczona krótka fotograficzno-pisemna relacja z przebiegu tych wydarzeń.
5. Fundacja zobowiązuje się dostarczać stronie adoptującej zdjęcia adoptowanego wraz z krótkim opisem mogącym zawierać stan zdrowia adoptowanego, bądź opis interesujących wydarzeń, które miały miejsce z jego udziałem.
6. Fundacja udostępnia pomieszczenia noclegowe nieodpłatnie dla stron adoptujących w przypadku chęci pozostania w fundacji dłużej niż 1 dzień (po wcześniejszym ustaleniu terminu przyjazdu).
7. Strona adoptująca może w każdej chwili odwiedzać adoptowanego, przebywać z nim, przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjno - porządkowe, uczestniczyć w jego karmieniu.
8. Fundacja oświadcza że w trakcie adopcji zwierzę pozostaje cały czas na terenie ośrodka Fundacji.
Zobacz stronę Wzory umów
Aktualności
Program “Hipodrom 2006”
Program HIPODROM 2006 skierowany do młodzieży powstał aby w praktyce nauczyć wolontariuszy właściwej opieki i obsługi koni. Zobacz naszą galerię Programu Hipodrom 2006więcejKoń Best (Bestek)
Koń Best zwany przez nas Bestek. Best to wałach sp, gniady, lat 23. Koń z COPD, czyli z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. W adopcji realnej.więcejNasza siedziba
Nasza siedziba mieści się w Siczkach k/Radomia. Zobacz naszą galerię.więcej